Endurancen tapahtumat


13. Endurance 24h 22.-23.02.2020

Osallistujakiintiö on täynnä. Voit halutessasi ilmoittautua jonotuslistalle, jossa on tällä hetkellä edelläsi 0 henkilöä. Mikäli kilpailussa vapautuu paikkoja saat siitä ilmoituksen sähköpostilla
Ilmoittautuminen:

* Jälki-ilmoittautuminen, muutokset ja kyselyt: ilmoittautumiset@endurance.f

 Tapahtuman lyhyt kuvaus ...
24 tunnin juoksukilpailu Esport Ratiopharm Arenalla, Espoossa.

Osallistujarajoitus 140 juoksijaa.

Lisätietoja: Endurance 24h Web
 Tapahtuman perustiedot ...
Tapahtuma alkaa :  2019-02-22 12:00:00
Ilmoittautuminen avautuu :  2019-09-01 06:00:00
Ilmoittautuminen sulkeutuu :  2020-01-31 24:00:00
Osallistujarajoitus :  140 henkilöä


Verkkomaksaminen: :  On käytössä
Maksun saaja :  Endurance Ultrarunning Team Finland ry
Pankki ja tilinumero :  IBAN: FI23 1347 3000 4131 57
SWIFT: NDEAFIHH
Maksun määrä : 
MatkaNormaali hinta
24 h140 €
Eräpäivä :  +14



 Ilmoittautuneet ...

 Järjestä taulukon rivit:
   [Oletusjärjestys= Hyväksytty > Varalla > Peruuttanut ;  Miehet > Naiset ;  Ilm.järjestys]

 24 h  A. Hyväksytty = 140   (Suomal.=93 Ulkomaal.=47;   Kansallisuuksia=14;   Miehet=104 Naiset=36)
B. Varalla = 0
C. Peruuttanut = 4
# EtunimiSukunimiSeura tai paikkakuntaSyntymäaikaMaaSarjaEnnätys 100 kmEnnätys 24 hMuita ennätyksiä
1LarsMoseHorsens All Runners/DUUL1967DenmarkMiehet10:06:07171,401km48h: 276,251km
2KimiKarppinenEndurance1960FinlandMiehet10:52:33182,876km
3ToniKaikkonenPongo Endurance1976FinlandMiehet207,448km
4KimmoLindström(Koria)1982FinlandMiehet12:12:54
5KariJääskeläinen100mc.fi1963FinlandMiehet11.1711360 maratonia kalenterivuodessa
6EmilSöderlundCursores Åland75FinlandMiehet218
7AntonioTallaritaGreen & Sport Gela1960ItalyMiehet8:35226.80048 hours 326.144 km 6 days Pantano
6 Day 761.462 km Balatonfured
8TeroMatikkaHarjus triathlon1977FinlandMiehet
9KevinVilhelmsenThonimara.dk1963DenmarkMiehet12.2012312h: 98,378km
10IuriiShchegolev(Saint-Petersburg)1987Russian FederationMiehet9:421261. 6Th Elton Volgabus Ultra-Trail® 2018 - Ultimate 100 Miles 163.6km / 250m+ 22:24:14
11AkuKopakkala1958FinlandMiehet10:51:12177,857km48h: 247k, 6d: 644,949km
12TapioKoivuTeam Raju1958FinlandMiehet147
13PeterGlansBålsta IK1966SwedenMiehet9.1466,5 km 6H
14JoakimAhlinStockholm1964SwedenMiehet13 h134km26 h på tec 100 mile
15FredrikForsströmYxsjöbergs IK1971SwedenMiehet184 km
16SzilardFodorHelsinki1976HungaryMiehet146,358km
17RemcoSchellingerhoutBeesports.nl runningteam1971NetherlandsMiehet6 hours: 78236 m
Marathon: 2:37
18JaniRintamäkiLahden Ahkera1973FinlandMiehet131935
19TommiLindroosVantaa1989FinlandMiehet
20StenOrsvärnStockholm LDK1962SwedenMiehet222,222
21JaniRiekkinenEspoo1976FinlandMiehet105kmMaraton 3.53.
22JannePiippoWest Coast Ultra Runners1977FinlandMiehet165km
23PerOla ÖvidAxelssonstockholm långdistansklubb1963SwedenMiehet12:14:37173.117
24GerhardDahmen1953GermanyMiehet16:47 h132 km
25TorbjörnGyllebringTeam Nordic Trail1981SwedenMiehetMarathon: 3:07
100miles - 16:25
200miles- 40:50
26MikkoVermasvuoriPorvoo1975FinlandMiehet12:43:17
27MarkoSilvennoinenTeam Rahola1974FinlandMiehet
28TapaniKoskinenViimeiset pirkkalaiset1971FinlandMiehet
29Juha-KristianVainioViimeiset pirkkalaiset1977FinlandMiehet9.50.40NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
30nikopeltomaateam rahola1977FinlandMiehet
31StefanMangströmInkoo1980FinlandMiehet160km
32AriRonkainenVehkalahden Veikot1968FinlandMiehet11.21.2412h 105,581km
33MatteoPapiniCus Pro Patria Milano1976ItalyMiehet9h 40162 km
34PatrikSandbergEndurance1984FinlandMiehet170 km
35StefanOlssonBromma1965SwedenMiehet11 hours167 km
36Daniel 'Roxen'RoxvretIK NocOut.se1985SwedenMiehet203
37MatsLiljegrenTeam Skavsåret IF1976SwedenMiehet9:18:39195 019 m48 h 300 426 m
38AriLindstenEndurance1962FinlandMiehet
39Jan-ErikRamströmStockholm Långdistans Klubb1960SwedenMiehet
40MikhailGrushkoSaint Petersburg1977Russian FederationMiehet165
41TuomasViskariSamba Trail Running Club1979FinlandMiehet
42PasiLaaksonenBastvik Express1973FinlandMiehet160
43StefanGranskogÅland1967FinlandMiehet172
44patrikhernwallStockholm Gerillalöpare1966SwedenMiehet165
45JuhaKumpulainenPeräkylän Ponnistus1960FinlandMiehet
46AnttiEronenUltraSisu1973FinlandMiehet
47YukioMorishitaHelsinki1948FinlandMiehet
48JuhaHeikkinenEndurance1968FinlandMiehet12:15:1512 h 99 348 m
49AnteroIgnatiusEndurance1946FinlandMiehet
50LauriHautalaEndurance1988FinlandMiehet
51GraemBoxallBromley Veterans Athletic Club1963United KingdomMiehet11h39m22h19m
52MikaIssakainenUltra Sisu1974FinlandMiehet
53PetriWellingEndurance1965FinlandMiehet8:57:11221,379612h 126,635
54AndreaFinardiEspoo1985ItalyMiehet
55Samuel JamesFoxHelsinki1994FinlandMiehet13:45109,211km 15:30h
56SamiSaarinenStockholm1968SwedenMiehet15:00-80km Trail ultra @ 09:13
57JouniJaakolaTeam Huu Mori1969FinlandMiehet
58TeppoHärkönen1971FinlandMiehet
59IsmoErikssonEndurance1971FinlandMiehet
60TomKinnunenFinnish Marathon Runners1977FinlandMiehet9.06.29200.144
61OlliMännistöEspoo1977FinlandMiehet
62JarmoOhtonenEndurance1957FinlandMiehet201
63Per AudunHeskestadAKS, Norway1955NorwayMiehet9.09237 km12h: 128k, 6h: 70k, 100mi, 15.50, 48h: 264k
64ViacheslavKondratev1968Russian FederationMiehet14:00:00132km
65MikaWiisakEspoo1967FinlandMiehet11:38:04118,725 km
66JuhanaMikkola1978FinlandMiehet167
67HeikkiLaurilaWest Coast Ultra Runners1973FinlandMiehet203
68KaitsuVuoriEndurance1964FinlandMiehet
69MaxSjälinNorums Måler & Endurance team1990SwedenMiehet7:50100 miles: 14:07
WSER100: 19:58
70SergeiOvchinnikovSaint-Petersburg1978Russian FederationMiehet10:03Spartathlon 32:12
Elton Ultra 100 miles 16:28
71MikaelFeldtKauniainen1965FinlandMiehet
72IvanZaborskiy1987Russian FederationMiehet8:09214
73AntonTampelSaint-Petersburg1977Russian FederationMiehet246,172kmSpartathlon 2019 finisher
74JohnnyGranqvistNärpes Kraft1978FinlandMiehet8.1918112h/119 km
75FernandoFernandesC. Atletismo Alentejanos Faro1961PortugalMiehet
76ArtoLähdesmäkiVihti1978FinlandMiehet
77JarkkoTuomaalaJYVÄSKYLÄ1989FinlandMiehet
78JariSoikkeliUltra Sisu1970FinlandMiehet247,944km
79LarsKolmodinNorums måler & endurance team1984SwedenMiehet
80MarkoLinnapuomiHyvinkää1983FinlandMiehet121Maraton 3:44
Puolimaraton 1:34
81KimmoKarppinenEndurance1971FinlandMiehet192.3kmUTTF,UTMB,OmanbyUTMB
82AlbertUrbanovichRRUNS1984Russian FederationMiehet9.52175285km per 46h (Ultra Milan-Sanremo)
83Janne-PekkaPietiläinen1982FinlandMiehet190
84HeikkiRiuttanenJKU1969FinlandMiehet123,512km6d 453,9km
85RoiRuuskanenPikku-Veskun Samooja1978FinlandMiehet12:11:17--
86MikaEskola1971FinlandMiehet
87DmitriiKulinenkovPSKOV1976Russian FederationMiehet109,065
88KonstaMäkipääYlöjärvi2000FinlandMiehetPuolimaraton:1h 42min
Maraton + puolimaraton (63km):7h 10min
89LucaMauriziHelsinki1976ItalyMiehetKarhunkierros84k 2019: 13h (ish)
90TomOlssonViasveden Maratonklubi1985FinlandMiehet9:26
91JuhaMäkipää1976FinlandMiehet
92AlexO'SheaSt Finbarrs A.C Ireland1974IrelandMiehet7hrs 37244,253kmGuinness world record fastest marathon in full fire gear (3.41.10)
93EdMcGroartylifford/Strabane AC1977IrelandMiehet
94IgorOsipovSaint-Petersburg1983Russian FederationMiehet
95JariMäättäVaajakoski1974FinlandMiehet9:31200,8 km
96EinoTetri100mc.fi1962FinlandMiehet10:27:396d: 528,216
97JuhaHietanenEndurance1971FinlandMiehet7:56:31243,467
98MikaPuskalaPäntäne1973FinlandMiehet8h46min172
99JaniSaarinenVeikkolan Veivaajat1973FinlandMiehetMaraton 3:05
100MattiJonkkaKU-581996FinlandMiehet
101OulaPoikolainenHelsinki1996FinlandMiehet
102KajKoivumäkiTeam Rahola1968FinlandMiehet
103HeikkiJärvenpääParkano1956FinlandMiehet207,891
104JariAnnaniemiKPK 24/7 - Saukkolan Jytke1974FinlandMiehet152,512h 94,4km
42k 3:39
105RiikkaPirskanenRRR1977FinlandNaiset11:02:28173,809km
106NiinaSavolainenRRR1965FinlandNaiset11:27:36148,034km
107NiinaKarvinenSamba Trail Running club1976FinlandNaiset12h: 90,958km
108NicholaDuffyNavan AC1985IrelandNaiset50 miles: 8 hours

100 miles 22 hours 28 mins
109JennyVuonorantaEsbo IF1985FinlandNaiset156kmMaraton 2.59,41
110SiniHuhtalaVehkalahden Veikot1980FinlandNaiset11.36.35142
111IngridBjörk1959SwedenNaisetMarathon 3:25:28
50 km 4:34:00
6 h: 61,395km
112DeeBolandTrailheads1977IrelandNaiset12141,859km
113LindaAaltonenEspoo1988FinlandNaiset
114SirpaHurmeEspoo1975FinlandNaisetMarathon 3.43
115KatiAhokasVegaanijuoksijat1978FinlandNaiset160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
116PernillaOttoSweden Runners1969SwedenNaiset161 km30 laps Älvdalen Backyard ultra.
117MinnaHänninen1967FinlandNaiset
118KimÖberg1987SwedenNaiset
119EevaLiesirovaHurmiolaiset1980FinlandNaiset
120AnuOssbergTeam Rahola1974FinlandNaiset
121TuulaLatvalaArctic Marathon Club,Rovaniemi1953FinlandNaiset11.47159,5
122HeidiIkäheimoLemland1984FinlandNaiset
123PiaPalevuo-AntasRiihimäki1968FinlandNaiset11:47:59142.3
124LiljaHiltunenArctic Marathon Club Rovaniem1961FinlandNaiset143
125MinnaKörkköArctic Marathon Club1990FinlandNaiset133Marathon 4:16
126KaijaSoikkeliUltra Sisu1971FinlandNaiset
127IinaPuskala100mc1975FinlandNaiset147
128MilkaRajalaMilen seura1988FinlandNaiset
129SatuHusuEndurance1966FinlandNaiset
130TuijaLinnapuomiKerava1981FinlandNaiset
131TessaVakaslahtiJyväskylä Trail Runners1980FinlandNaiset
132DianaKämpe1974DenmarkNaiset204.6Spartathlon 33:25
133Marianna MelanieZaikovaAdventure Athlete1985FinlandNaiset
134LiinaKesamaaTriathlon Estonia1980EstoniaNaiset177.8212h- 115,2km
maraton 3h35min
135TatianaMaslovaBaltic Star St.Petersburg1975Russian FederationNaiset9.01225.190
136MireilleCormier1959FranceNaiset12H12153
137TuulaMartiskainenUltra Sisu1967FinlandNaiset
138SointuHyttinenUltra Sisu1961FinlandNaiset
139CharlottaLångströmVauhtisammakon juoksukoulu1975FinlandNaiset
140AinaNygårdHell Ultraløperklubb1976NorwayNaiset
141MikkoViitanenNorthern Trail Runners1971FinlandMiehet143,71
142JuhaniLahtinen(Kangasala)1975FinlandMiehet10:15:25
143MikkoLiukka1978FinlandMiehet9:22163,2
144AkiIkäheimoK3 Strength & Endurance1980FinlandMiehet

 


Sivun
alkuun