Endurancen tapahtumat


13. Endurance 24h 22.-23.02.2020


Ilmoittautuminen: Aika on loppunut
* Jälki-ilmoittautuminen, muutokset ja kyselyt: ilmoittautumiset@endurance.fi

 Tapahtuman lyhyt kuvaus ...
24 tunnin juoksukilpailu Esport Ratiopharm Arenalla, Espoossa.

Osallistujarajoitus 140 juoksijaa.

Lisätietoja: Endurance 24h Web
 Tapahtuman perustiedot ...
Tapahtuma alkaa :  2019-02-22 12:00:00
Ilmoittautuminen avautuu :  2019-09-01 06:00:00
Ilmoittautuminen sulkeutuu :  2020-01-07 24:00:00
Osallistujarajoitus :  140 henkilöä


Verkkomaksaminen: :  On käytössä
Maksun saaja :  Endurance Ultrarunning Team Finland ry
Pankki ja tilinumero :  IBAN: FI23 1347 3000 4131 57
SWIFT: NDEAFIHH
Maksun määrä : 
MatkaNormaali hinta
24 h140 €
Eräpäivä :  +0



 Ilmoittautuneet ...

 Järjestä taulukon rivit:
   [Oletusjärjestys= Hyväksytty > Varalla > Peruuttanut ;  Miehet > Naiset ;  Ilm.järjestys]

 24 h  A. Hyväksytty = 134   (Suomal.=90 Ulkomaal.=44;   Kansallisuuksia=13;   Miehet=97 Naiset=37)
B. Varalla = 2
C. Peruuttanut = 61
# EtunimiSukunimiSeura tai paikkakuntaSyntymäaikaMaaSarjaEnnätys 100 kmEnnätys 24 hMuita ennätyksiä
1LarsMoseHorsens All Runners/DUUL1967DenmarkMiehet10:06:07171,401km48h: 276,251km
2ToniKaikkonenPongo Endurance1976FinlandMiehet207,448km
3KimmoLindström(Koria)1982FinlandMiehet12:12:54
4KariJääskeläinen100mc.fi1963FinlandMiehet11.1711360 maratonia kalenterivuodessa
5AntonioTallaritaGreen & Sport Gela1960ItalyMiehet8:35226.80048 hours 326.144 km 6 days Pantano
6 Day 761.462 km Balatonfured
6TeroMatikkaHarjus triathlon1977FinlandMiehet
7KevinVilhelmsenThonimara.dk1963DenmarkMiehet12.2012312h: 98,378km
8TapioKoivuTeam Raju1958FinlandMiehet147
9PeterGlansBålsta IK1966SwedenMiehet9.1466,5 km 6H
10JoakimAhlinStockholm1964SwedenMiehet13 h134km26 h på tec 100 mile
11FredrikForsströmYxsjöbergs IK1971SwedenMiehet184 km
12SzilardFodorHelsinki1976HungaryMiehet146,358km
13JaniRintamäkiLahden Ahkera1973FinlandMiehet131935
14TommiLindroosVantaa1989FinlandMiehet
15JaniRiekkinenEspoo1976FinlandMiehet105kmMaraton 3.53.
16JannePiippoWest Coast Ultra Runners1977FinlandMiehet165km
17PerOla ÖvidAxelssonstockholm långdistansklubb1963SwedenMiehet12:14:37173.117
18GerhardDahmen1953GermanyMiehet16:47 h132 km
19MikkoVermasvuoriPorvoo1975FinlandMiehet12:43:17
20MarkoSilvennoinenTeam Rahola1974FinlandMiehet
21TapaniKoskinenViimeiset pirkkalaiset1971FinlandMiehet
22Juha-KristianVainioViimeiset pirkkalaiset1977FinlandMiehet9.50.40NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
23NikoPeltomaaTeam Rahola1977FinlandMiehet
24StefanMangströmInkoo1980FinlandMiehet160km
25PatrikSandbergEndurance1984FinlandMiehet170 km
26Daniel 'Roxen'RoxvretIK NocOut.se1985SwedenMiehet203
27MatsLiljegrenTeam Skavsåret IF1976SwedenMiehet9:18:39195 019 m48 h 300 426 m
28AriLindstenEndurance1962FinlandMiehet
29Jan-ErikRamströmStockholm Långdistans Klubb1960SwedenMiehet
30MikhailGrushkoSaint Petersburg1977Russian FederationMiehet165
31TuomasViskariSamba Trail Running Club1979FinlandMiehet
32PasiLaaksonenBastvik Express1973FinlandMiehet160
33StefanGranskogÅland1967FinlandMiehet172
34patrikhernwallStockholm Gerillalöpare1966SwedenMiehet165
35AnttiEronenUltraSisu1973FinlandMiehet
36YukioMorishitaHelsinki1948FinlandMiehet
37JuhaHeikkinenEndurance1968FinlandMiehet12:15:1512 h 99 348 m
38AnteroIgnatiusEndurance1946FinlandMiehet
39GraemeBoxallBromley Veterans Athletic Club1963United KingdomMiehet11h39m22h19m
40MikaIssakainenUltra Sisu1974FinlandMiehet
41TuomasKantonen(Espoo)1978FinlandMiehet152
42PetriWellingEndurance1965FinlandMiehet8:57:11221,379612h 126,635
43Samuel JamesFoxHelsinki1994FinlandMiehet13:45109,211km 15:30h
44SamiSaarinenStockholm1968SwedenMiehet15:00-80km Trail ultra @ 09:13
45JouniJaakolaTeam Huu Mori1969FinlandMiehet
46TeppoHärkönen1971FinlandMiehet
47TomKinnunenFinnish Marathon Runners1977FinlandMiehet9.06.29200.144
48OlliMännistöEspoo1977FinlandMiehet
49MikaWiisakEspoo1967FinlandMiehet11:38:04118,725 km
50JuhanaMikkola1978FinlandMiehet167
51HeikkiLaurilaWest Coast Ultra Runners1973FinlandMiehet203
52KaitsuVuoriEndurance1964FinlandMiehet
53MaxSjälinNorums Måler & Endurance team1990SwedenMiehet7:50100 miles: 14:07
WSER100: 19:58
54SergeiOvchinnikovSaint-Petersburg1978Russian FederationMiehet10:03Spartathlon 32:12
Elton Ultra 100 miles 16:28
55MikaelFeldtKauniainen1965FinlandMiehet
56JohnnyGranqvistNärpes Kraft1978FinlandMiehet8.1918112h/119 km
57FernandoFernandesC. Atletismo Alentejanos Faro1961PortugalMiehet
58ArtoLähdesmäkiVihti1978FinlandMiehet
59JarkkoTuomaalaJYVÄSKYLÄ1989FinlandMiehet
60JariSoikkeliUltra Sisu1970FinlandMiehet247,944km
61LarsKolmodinNorums måler & endurance team1984SwedenMiehet
62MarkoLinnapuomiHyvinkää1983FinlandMiehet121Maraton 3:44
Puolimaraton 1:34
63Janne-PekkaPietiläinen1982FinlandMiehet190
64HeikkiRiuttanenJKU1969FinlandMiehet123,512km6d 453,9km
65RoiRuuskanenPikku-Veskun Samooja1978FinlandMiehet12:11:17--
66MikaEskola1971FinlandMiehet
67DmitriiKulinenkovPSKOV1976Russian FederationMiehet109,065
68KonstaMäkipääYlöjärvi2000FinlandMiehetPuolimaraton:1h 42min
Maraton + puolimaraton (63km):7h 10min
69LucaMauriziHelsinki1976ItalyMiehetKarhunkierros84k 2019: 13h (ish)
70TomOlssonViasveden Maratonklubi1985FinlandMiehet9:26
71JuhaMäkipää1976FinlandMiehet
72AlexO'SheaSt Finbarrs A.C Ireland1974IrelandMiehet7hrs 37244,253kmGuinness world record fastest marathon in full fire gear (3.41.10)
73EdMcGroartylifford/Strabane AC1977IrelandMiehet
74IgorOsipovSaint-Petersburg1983Russian FederationMiehet
75EinoTetri100mc.fi1962FinlandMiehet10:27:396d: 528,216
76MikaPuskalaPäntäne1973FinlandMiehet8h46min172
77JaniSaarinenVeikkolan Veivaajat1973FinlandMiehetMaraton 3:05
78MattiJonkkaKU-581996FinlandMiehet
79OulaPoikolainenHelsinki1996FinlandMiehet
80KajKoivumäkiTeam Rahola1968FinlandMiehet
81HansKneczkeBangkok Runners1971SwedenMiehet153km
82KariRantaEndurance1983FinlandMiehet231
83MikaSivonenUltrajuoksuseura sisu1977FinlandMiehet13h
84JussiJärvenpääHelsinki1990FinlandMiehet
85ChristerTinnerholmBålsta IK1968SwedenMiehet201Spartathlon finisher 2019
86TomiRonkainenUltrajuoksuseura Sisu1985FinlandMiehet7.5423010 000m: 33:39
Maraton: 2.36
87MikkoHonkanenEspoo1970FinlandMiehet9.43Marathon 2.57
88StianAndersenBFG Bergen Løpeklubb1991NorwayMiehet08:19:00100mi: 14:35:30
89JaniLehtolaHaarajoki1975FinlandMiehet
90MatiasLaakkonen1982FinlandMiehet
91RyWebbWaverley harriers1985United KingdomMiehet7:2021713:25 for 100 miles
92TapioTalvitieEndurance1958FinlandMiehet
93JaniLaitinen1981FinlandMiehet
94JuhaKamppinenSOLLENTUNA1968SwedenMiehet
95MarkoKarhapääMC100.fi1970FinlandMiehet
96Ari-PekkaArponen(Helsinki)1969FinlandMiehet14:29:06110,936km
97JaakkoEskelinenHoka One One Team (Fi)1986FinlandMiehet
98SiniHuhtalaVehkalahden Veikot1980FinlandNaiset11.36.35142
99IngridBjörk1959SwedenNaisetMarathon 3:25:28
50 km 4:34:00
6 h: 61,395km
100DeeBolandTrailheads1977IrelandNaiset12141,859km
101LindaAaltonenEspoo1988FinlandNaiset
102SirpaHurmeEspoo1975FinlandNaisetMarathon 3.43
103KatiAhokasVegaanijuoksijat1978FinlandNaiset160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
104PernillaOttoSweden Runners1969SwedenNaiset161 km30 laps Älvdalen Backyard ultra.
105MinnaHänninen1967FinlandNaiset
106EevaLiesirovaHurmiolaiset1980FinlandNaiset
107AnuOssbergTeam Rahola1974FinlandNaiset
108TuulaLatvalaArctic Marathon Club,Rovaniemi1953FinlandNaiset11.47159,5
109PiaPalevuo-AntasRiihimäki1968FinlandNaiset11:47:59142.3
110LiljaHiltunenArctic Marathon Club Rovaniem1961FinlandNaiset143
111KaijaSoikkeliUltra Sisu1971FinlandNaiset
112IinaPuskala100mc1975FinlandNaiset147
113TuijaLinnapuomiKerava1981FinlandNaiset
114TessaVakaslahtiJyväskylä Trail Runners1980FinlandNaiset
115DianaKämpe1974DenmarkNaiset204.6Spartathlon 33:25
116Marianna MelanieZaikovaAdventure Athlete1985FinlandNaiset
117LiinaKesamaaTriathlon Estonia1980EstoniaNaiset177.8212h- 115,2km
maraton 3h35min
118MireilleCormier1959FranceNaiset12H12153
119SointuHyttinenUltra Sisu1961FinlandNaiset
120CharlottaLångströmVauhtisammakon juoksukoulu1975FinlandNaiset
121LisaAmundssonStrömstad Löparklubb1960SwedenNaiset
122RailiRüütelSaaremaa1976EstoniaNaiset13.45180
123Anna-MariaTrollsfjordEndurance1972SwedenNaiset9:57Spartathlon finisher 2019
124LauraFlöjt-LeinonenHillers Trail Running Club1977FinlandNaiset12h 115,278km
125MoonikaPilliRakvere1982EstoniaNaiset--Marathon PB 2:52:19
126ElinaEnneVantaa1979FinlandNaiset
127MillaVierimaaKokkola1975FinlandNaiset9,59212,07
128RakelEnoksen HagenLofoten Ultraløperklubb1974NorwayNaiset176,6
129KaijaPesonenUltra Sisu1980FinlandNaiset152,419km
130MarikaRoopärgTäppsportlased - KU-581967EstoniaNaiset145,859maraton 3.39:10
131ThereseFredrikssonSOK knallen1986SwedenNaiset9.0212h: 129.067km
6h: 70.5km
Marathon: 3.10
132AnneSchellingerhoutEndurance1973FinlandNaiset 10:36:24 169,438 km
133SusannaHietikkoKaKa Marataon1964FinlandNaiset
134PetraHurtigHälle IF1979SwedenNaiset203,317 km
135PaulRadford1968United KingdomMiehet226Spartathlon 2019 in 29hrs 45mins
136SebastianPokornyUptown Runners Club1986SwedenMiehet7:24:40212100 Miles 14:36
137MikkoViitanenNorthern Trail Runners1971FinlandMiehet143,71
138KimiKarppinenEndurance1960FinlandMiehet10:52:33182,876km
139JuhaniLahtinen(Kangasala)1975FinlandMiehet10:15:25
140EmilSöderlundCursores Åland1975FinlandMiehet218
141MikkoLiukka1978FinlandMiehet9:22163,2
142IuriiShchegolev(Saint-Petersburg)1987Russian FederationMiehet9:421261. 6Th Elton Volgabus Ultra-Trail® 2018 - Ultimate 100 Miles 163.6km / 250m+ 22:24:14
143AkuKopakkala1958FinlandMiehet10:51:12177,857km48h: 247k, 6d: 644,949km
144AkiIkäheimoK3 Strength & Endurance1980FinlandMiehet
145RemcoSchellingerhoutBeesports.nl runningteam1971NetherlandsMiehet6 hours: 78236 m
Marathon: 2:37
146StenOrsvärnStockholm LDK1962SwedenMiehet222,222
147TorbjörnGyllebringTeam Nordic Trail1981SwedenMiehetMarathon: 3:07
100miles - 16:25
200miles- 40:50
148AriRonkainenVehkalahden Veikot1968FinlandMiehet11.21.2412h 105,581km
149MatteoPapiniCus Pro Patria Milano1976ItalyMiehet9h 40162 km
150StefanOlssonBromma1965SwedenMiehet11 hours167 km
151JuhaKumpulainenPeräkylän Ponnistus1960FinlandMiehet
152LauriHautalaEndurance1988FinlandMiehet
153AndreaFinardiEspoo1985ItalyMiehet
154IsmoErikssonEndurance1971FinlandMiehet
155JarmoOhtonenEndurance1957FinlandMiehet201
156Per AudunHeskestadAKS, Norway1955NorwayMiehet9.09237 km12h: 128k, 6h: 70k, 100mi, 15.50, 48h: 264k
157ViacheslavKondratev1968Russian FederationMiehet14:00:00132km
158IvanZaborskiy1987Russian FederationMiehet8:09214
159AntonTampelSaint-Petersburg1977Russian FederationMiehet246,172kmSpartathlon 2019 finisher
160KimmoKarppinenEndurance1971FinlandMiehet192.3kmUTTF,UTMB,OmanbyUTMB
161AlbertUrbanovichRRUNS1984Russian FederationMiehet9.52175285km per 46h (Ultra Milan-Sanremo)
162JariMäättäVaajakoski1974FinlandMiehet9:31200,8 km
163JuhaHietanenEndurance1971FinlandMiehet7:56:31243,467
164HeikkiJärvenpääParkano1956FinlandMiehet207,891
165JariAnnaniemiKPK 24/7 - Saukkolan Jytke1974FinlandMiehet152,512h 94,4km
42k 3:39
166JonEnqvistStockholm1976SwedenMiehet?100 miles25 laps in Backyard Ultra
167PeterAbraham1971United KingdomMiehet15hrs 57mins 100miles
168Peter LeistedBøgevigTIF1972DenmarkMiehet09:43166.750 k
169MaximMoshnyakov1994FinlandMiehet9:05:11118Maraton 2:57:34
170JuhaKujalaTeam Rynkeby Veteraanit1963FinlandMiehet
171JukkaReponenLappeenranta1984FinlandMiehet86,56h 64,93km, Maraton 3:05
172KenHakataSTOCKHOLM1973SwedenMiehet8.36 (2016)217(2013)
173RayO'ConnorMarathon Club Ireland1969IrelandMiehet
174HenrikAarup SvendsenVejle IF1966DenmarkMiehet199,3 km
175GustavAarup Svendsen1995DenmarkMiehet104 km
176TonnyKristensenTeam MBT1964DenmarkMiehet94
177MortenThyeSLDG1971DenmarkMiehet8:10:15100 miles: 14:46:45
178GérardHABASQUE1967FranceMiehet9H14216,4
179RiikkaPirskanenRRR1977FinlandNaiset11:02:28173,809km
180NiinaSavolainenRRR1965FinlandNaiset11:27:36148,034km
181NiinaKarvinenSamba Trail Running club1976FinlandNaiset12h: 90,958km
182NicholaDuffyNavan AC1985IrelandNaiset50 miles: 8 hours

100 miles 22 hours 28 mins
183JennyVuonorantaEsbo IF1985FinlandNaiset156kmMaraton 2.59,41
184KimÖberg1987SwedenNaiset
185HeidiIkäheimoLemland1984FinlandNaiset
186MinnaKörkköArctic Marathon Club1990FinlandNaiset133Marathon 4:16
187MilkaRajalaMilen seura1988FinlandNaiset
188SatuHusuEndurance1966FinlandNaiset
189TatianaMaslovaBaltic Star St.Petersburg1975Russian FederationNaiset9.01225.190
190TuulaMartiskainenUltra Sisu1967FinlandNaiset
191AinaNygårdHell Ultraløperklubb1976NorwayNaiset
192JaanaKivekäsHamina1978FinlandNaiset
193SallaRonkainenUltrajuoksuseura Sisu1990FinlandNaiset10.0712h: 111,671
194LottaPurola1984FinlandNaisetSileällä ei ole ultria tullut juostua, mutta sen sijaan mm. Karhunkierroksen 160km kolmesti, Yllä
195TinaAndersenTeam MBT76DenmarkNaiset193
196MariaHedKristinehamn MultiSport1962SwedenNaiset189
197AnnikaAskengren BergLK TV881960SwedenNaiset11:08163,9 km

 


Sivun
alkuun