Endurancen tapahtumat


13. Endurance 24h 22.-23.02.2020

Ilmoittautuminen:

* Jälki-ilmoittautuminen, muutokset ja kyselyt: ilmoittautumiset@endurance.f

 Tapahtuman lyhyt kuvaus ...
24 tunnin juoksukilpailu Esport Ratiopharm Arenalla, Espoossa.

Osallistujarajoitus 140 juoksijaa.

Lisätietoja: Endurance 24h Web
 Tapahtuman perustiedot ...
Tapahtuma alkaa :  2019-02-22 12:00:00
Ilmoittautuminen avautuu :  2019-09-01 06:00:00
Ilmoittautuminen sulkeutuu :  2020-01-31 24:00:00
Osallistujarajoitus :  140 henkilöä


Verkkomaksaminen: :  On käytössä
Maksun saaja :  Endurance Ultrarunning Team Finland ry
Pankki ja tilinumero :  IBAN: FI23 1347 3000 4131 57
SWIFT: NDEAFIHH
Maksun määrä : 
MatkaNormaali hinta
24 h140 €
Eräpäivä :  +14



 Ilmoittautuneet ...

 Järjestä taulukon rivit:
   [Oletusjärjestys= Hyväksytty > Varalla > Peruuttanut ;  Miehet > Naiset ;  Ilm.järjestys]

 24 h  A. Hyväksytty = 82   (Suomal.=54 Ulkomaal.=28;   Kansallisuuksia=10;   Miehet=61 Naiset=21)
B. Varalla = 0
C. Peruuttanut = 0
# EtunimiSukunimiSeura tai paikkakuntaSyntymäaikaMaaSarjaEnnätys 100 kmEnnätys 24 hMuita ennätyksiä
1MikkoViitanenNorthern Trail Runners1971FinlandMiehet143,71
2LarsMoseHorsens All Runners/DUUL1967DenmarkMiehet10:06:07171,401km48h: 276,251km
3KimiKarppinenEndurance1960FinlandMiehet10:52:33182,876km
4ToniKaikkonenPongo Endurance1976FinlandMiehet207,448km
5KimmoLindström(Koria)1982FinlandMiehet12:12:54
6JuhaniLahtinen(Kangasala)1975FinlandMiehet10:15:25
7KariJääskeläinen100mc.fi1963FinlandMiehet11.1711360 maratonia kalenterivuodessa
8EmilSöderlundCursores Åland75FinlandMiehet218
9MikkoLiukka1978FinlandMiehet9:22163,2
10AntonioTallaritaGreen & Sport Gela1960ItalyMiehet8:35226.80048 hours 326.144 km 6 days Pantano
6 Day 761.462 km Balatonfured
11TeroMatikkaHarjus triathlon1977FinlandMiehet
12KevinVilhelmsenThonimara.dk1963DenmarkMiehet12.2012312h: 98,378km
13IuriiShchegolev(Saint-Petersburg)1987Russian FederationMiehet9:421261. 6Th Elton Volgabus Ultra-Trail® 2018 - Ultimate 100 Miles 163.6km / 250m+ 22:24:14
14AkuKopakkala1958FinlandMiehet10:51:12177,857km48h: 247k, 6d: 644,949km
15TapioKoivuTeam Raju1958FinlandMiehet147
16AkiIkäheimoK3 Strength & Endurance1980FinlandMiehet
17PeterGlansBålsta IK1966SwedenMiehet9.1466,5 km 6H
18JoakimAhlinStockholm1964SwedenMiehet13 h134km26 h på tec 100 mile
19FredrikForsströmYxsjöbergs IK1971SwedenMiehet184 km
20SzilardFodorHelsinki1976HungaryMiehet
21RemcoSchellingerhoutBeesports.nl runningteam1971NetherlandsMiehet6 hours: 78236 m
Marathon: 2:37
22JaniRintamäkiLahden Ahkera1973FinlandMiehet131935
23TommiLindroosVantaa1989FinlandMiehet
24StenOrsvärnStockholm LDK1962SwedenMiehet222,222
25JaniRiekkinenEspoo1976FinlandMiehet105kmMaraton 3.53.
26JannePiippoWest Coast Ultra Runners1977FinlandMiehet165km
27PerOla ÖvidAxelssonstockholm långdistansklubb1963SwedenMiehet12:14:37173.117
28GerhardDahmen1953GermanyMiehet16:47 h132 km
29TorbjörnGyllebringTeam Nordic Trail1981SwedenMiehetMarathon: 3:07
100miles - 16:25
200miles- 40:50
30MikkoVermasvuoriPorvoo1975FinlandMiehet12:43:17
31MarkoSilvennoinenTeam Rahola1974FinlandMiehet
32TapaniKoskinenViimeiset pirkkalaiset1971FinlandMiehet
33Juha-KristianVainioViimeiset pirkkalaiset1977FinlandMiehet9.50.40NUTS Karhunkierros 166km 29.07.24 (2019)
34nikopeltomaateam rahola1977FinlandMiehet
35StefanMangströmInkoo1980FinlandMiehet160km
36AriRonkainenVehkalahden Veikot1968FinlandMiehet11.21.2412h 105,581km
37MatteoPapiniCus Pro Patria Milano1976ItalyMiehet9h 40162 km
38PatrikSandbergEndurance1984FinlandMiehet170 km
39StefanOlssonBromma1965SwedenMiehet11 hours167 km
40Daniel 'Roxen'RoxvretIK NocOut.se1985SwedenMiehet203
41MatsLiljegrenTeam Skavsåret IF1976SwedenMiehet9:18:39195 019 m48 h 300 426 m
42AriLindstenEndurance1962FinlandMiehet
43Jan-ErikRamströmStockholm Långdistans Klubb1960SwedenMiehet
44MikhailGrushkoSaint Petersburg1977Russian FederationMiehet165
45TuomasViskariSamba Trail Running Club1979FinlandMiehet
46PasiLaaksonenBastvik Express1973FinlandMiehet160
47StefanGranskogÅland1967FinlandMiehet172
48patrikhernwallStockholm Gerillalöpare1966SwedenMiehet165
49JuhaKumpulainenPeräkylän Ponnistus1960FinlandMiehet
50AnttiEronenUltraSisu1973FinlandMiehet
51YukioMorishitaHelsinki1948FinlandMiehet
52JuhaHeikkinenEndurance1968FinlandMiehet12:15:1512 h 99 348 m
53AnteroIgnatiusEndurance1946FinlandMiehet
54LauriHautalaEndurance1988FinlandMiehet
55GraemBoxallBromley Veterans Athletic Club1963United KingdomMiehet11h39m22h19m
56MikaIssakainenUltra Sisu1974FinlandMiehet
57PetriWellingEndurance1965FinlandMiehet8:57:11221,379612h 126,635
58AndreaFinardiEspoo1985ItalyMiehet
59Samuel JamesFoxHelsinki1994FinlandMiehet13:45109,211km 15:30h
60SamiSaarinenStockholm1968SwedenMiehet15:00-80km Trail ultra @ 09:13
61JouniJaakolaTeam Huu Mori1969FinlandMiehet
62RiikkaPirskanenRRR1977FinlandNaiset11:02:28173,809km
63NiinaSavolainenRRR1965FinlandNaiset11:27:36148,034km
64NiinaKarvinenSamba Trail Running club1976FinlandNaiset12h: 90,958km
65NicholaDuffyNavan AC1985IrelandNaiset50 miles: 8 hours

100 miles 22 hours 28 mins
66JennyVuonorantaEsbo IF1985FinlandNaiset156kmMaraton 2.59,41
67SiniHuhtalaVehkalahden Veikot1980FinlandNaiset11.36.35142
68IngridBjörk1959SwedenNaisetMarathon 3:25:28
50 km 4:34:00
6 h: 61,395km
69DeeBolandTrailheads1977IrelandNaiset12141,859km
70LindaAaltonenEspoo1988FinlandNaiset
71SirpaHurmeEspoo1975FinlandNaisetMarathon 3.43
72KatiAhokasVegaanijuoksijat1978FinlandNaiset160km polkujuoksu 28h ja risat (Nuts Ylläs Pallas)
73PernillaOttoSweden Runners1969SwedenNaiset161 km30 laps Älvdalen Backyard ultra.
74MinnaHänninen1967FinlandNaiset
75KimÖberg1987SwedenNaiset
76EevaLiesirovaHurmiolaiset1980FinlandNaiset
77AnuOssbergTeam Rahola1974FinlandNaiset
78TuulaLatvalaArctic Marathon Club,Rovaniemi1953FinlandNaiset11.47159,5
79HeidiIkäheimoLemland1984FinlandNaiset
80PiaPalevuo-AntasRiihimäki1968FinlandNaiset11:47:59142.3
81LiljaHiltunenArctic Marathon Club Rovaniem1961FinlandNaiset143
82MinnaKörkköArctic Marathon Club1990FinlandNaiset133Marathon 4:16

 


Sivun
alkuun